شرکت کارگزاری آرمون بورس
(کارگزار رسمی بورس، فرابورس و بورس کالا)
رشد سود ۶۴ درصدی "زاگرس" در گزارش سه ماه

رشد سود ۶۴ درصدی "زاگرس" در گزارش سه ماه

نویسنده: Internal User/چهارشنبه, 27 تیر,1397/دسته ها: اخبار, گزارش های مهم اقتصادی

ه گزارش بورس آنلاین، پتروشیمی زاگرس در سه ماه نخست سال مبلغ 1811 ریال سود برای هر سهم محقق کرده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل 64 درصد رشد نشان می دهد.

1-این شرکت در سه ماه نخست سال مبلغ 10134میلیارد ریال درامد حاصل از فروش داشته است و به سود ناخالصی بالغ بر 5386میلیارد ریال دست یافته است

2-رشد فروش شرکت در سه ماه نخست 21 درصد بوده است ولی بهای تمام شده را کنترل کرده و به همین دلیل سود ناخالص رشد 35 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته را تجربه کرده است.

3-با کنترل هزینه های عملیاتی، سود عملیاتی شرکت مبلغ 4154 میلیارد ریال حاصل شده است که نسبت به دوره مشابه قبل 60 درصد افزایش داشته است.

4-زاگرس در سه ماه نخست سال هزینه مالی شناسایی نکرده و در نهایت به سود خالصی بالغ بر 4346میلیارد ریال دست یافته است.

5-با توجه به عدم اعلام نرخ گاز خوراک از طرف مراجع ذيصلاح براي 3 ماهه اول سال ، قيمت تمام شده بر مبناي آخرين نرخ اعلامي که مربوط به اسفند ماه 96 ميباشد محاسبه شده است.

6- نرخ گاز اکسيژن ويوتيليتي مصرفي طبق نرخهاي سال 96 وبا نرخ متوسط تبديل حدود 42.200ريال در محاسبات لحاظ شده است.

7-فروش صادراتي بر مبناي نرخهاي جهاني متانول بوده که با نرخ متوسط حدود42.400 تبديل به ريال شده است .

8-ساير هزينه هاي عملياتي به مبلغ 34 میلیارد ریال عمدتا ناشي از زيان حاصل از تسعير اقلام پولي است.

9--خالص ساير درآمدها وهزينه هاي غير عملياتي عمدتا مربوط به سود سپرده نزد بانکها و سود اوراق مشارکت است.

10-پيش بيني گاز اکسيژن ويوتيليتي مصرفي بر مبناي نرخهاي سال 96 و با نرخ تبديل 42.000ريال انجام گرفته است لازم بذکر است طبق رأي صادره از سوي شوراي رقابت در خصوص شکايت به عمل آمده از شرکت پتروشيمي مبين ، کالاها و خدمات شرکت پتروشيمي مبين جنبه انحصاري داشته و تعيين نرخ خدمات مشمول تدوين دستورالعمل قيمت‌گذاري کالا و خدمات انحصاري خواهد بود. لذا طبق رأي ابلاغي دستورالعمل قيمت‌گذاري نرخ خدمات و محصولات جانبي بايد توسط شرکت ملي صنايع پتروشيمي به صورت صرفا" ريالي تدوين و جهت اجراء به شرکت پتروشيمي مبين ابلاغ و نتيجه عملکرد شرکت مذکور را ظرف مهلت شش ماه به شوراي رقابت گزارش نمايد.

11-نرخ‌هاي دستورالعمل مذکور براي سال 95 و 96 اعمال و براي سال 97 متعاقبا" شوراي رقابت در خصوص دستورالعمل مجددا" تصميم‌گيري خواهد کرد.

12-برآورد و اعلام تأثيرات ريالي رأي شوراي رقابت بر سود اين شرکت که مثبت به نظر مي‌رسد منوط به تعيين و اعلام جدول نرخ خدمات و محصولات جانبي انحصاري توسط شرکت ملي صنايع پتروشيمي است.

13-دوره تعميرات اساسي واحد دوم شرکت از تاريخ 97/01/18 لغايت 97/03/13بمدت 57 روز بوده است .
Print

تعداد نمایش ها (172)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان